حضرت محمد مصطفی (ص) می فرماید: از نفرین مظلوم بپرهیز؛ زیرا وی به دعا حق خویش را از خدا می خواهد و خدا حق را از حق دار دریغ نمی دارد.
شنبه ٢٤ مهر ١٤٠٠
کتابخانه عمومی بحرالعلوم ثمرین

بسمه تعالی


صورتجلسه انجمن کتابخانه عمومی بحرالعلوم  بخش ثمرین شهرستان اردبیل

اهم مذاکرات:

اولین جلسه انجمن کتابخانه بحرالعلوم بخش ثمرین در سال جاری روز سه شنبه مورخ 22/02/1394 ساعت 12 با تلاوت آیات قرآن کریم و با حضور بخشدار محترم- کلیه اعضای انجمن کتابخانه- رئیس محترم کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل و معتمدین محل برگزار شد.

در ابتدا آقای میرمحمدی مسئول کتابخانه گزارشی ازفعالیت ها و اقدامات انجام شده یکساله گذشته کتابخانه ارائه نمودند و سپس یادآور شدند کتابخانه به حمدلله با همکاری مسئولین ،هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی رشد قابل توجهی داشته است. از وجود امکانات نرم افزاری کتابخانه مثل دسترسی آسان به اینترنت و دیگر موارد در راستای افزایش آمار اعضای کتابخانه ابراز خرسندی کردند.

آقای مهندس خامسی بخشدار و رئیس انجمن  ضمن خوش آمد گویی یه حاضرین در جلسه با تاکید بر فرهنگ سازی در اجتماع که فرهنگ مطالعه یکی از اموری است که باید به آن پرداخت شود و روز به روز در جامعه توسعه یابد.اقوام و مللی كه با مطالعه مانوس بوده و كتاب و كتابخوانی در میانشان رواج بیشتری داشته است، توانسته اند فرهنگی ماندگارتر و پویاتر از خود به جای بگذارند و میراث فرهنگی و گنجینه های معارف و دستاوردهای عالمان و فرهیختگان خود را به نسل های دیگر منتقل كنند.برای رسیدن به این هدف یعنی عادت به كتابخوانی و بسترسازی فرهنگی برای آن، یك برنامه ریزی صحیح و منطقی لازم است كه با ارایه راهكارها، فرهنگ كتابخوانی را در جامعه ایرانی عملی ساخته و به تداوم این فرهنگ در جامعه بینجامد. در ادامه از همکاری کلیه ادارات در بخش ثمرین خصوصا از خیرینی که در بازگشایی و احداث راه منتهی الیه به کتابخانه همکاری لازم را نمودند تقدیر و تشکرنمودند.آقای عظیمی رئیس محترم کتابخانه های عمومی شهرستان اردبیل هدف از برگزاری جلسه انجمن را پتانسیلی برای شناساندن کتاب و ارتقاء سرانه مطالعه مفید دانستند و نسبت به برنامه های مختلفی که سال گذشته در کتابخانه برگزار شد تقدیر و تشکر نمودند و همچنین وجود تابلودرمکان مناسب و پر تردد در جهت اطلاع رسانی و استفاده از سخنان ارزشمند بزرگان در مورد کتاب و کتابخوانی را ضروری دانستند و پرداخت هزینه جاری کتابخانه از محل درآمد

در ادامه دیگراعضای حاضران در جلسه، همکاری همه جانبه خودشان را نسبت به  توسعه همه جانبه کتابخانه اعلام نمودند.

در پایان پس از بررسی لازم و تعیین مصوبات ذیل ،جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

1- نصب تابلو در ورودی بخش  ثمرین و محل های پرتردد و استفاده از جملات بزرگان در مورد کتاب و کتابخوانی

2- پرداخت هزینه جاری کتابخانه از محل نیم درصد در آمد دهیاری به عنوان حق السهم کتابخانه

3- امانت کتاب در بین دانش آموزان مدرسه بر اساس علایق آنها و خلاصه برداری از آن و اهدای جوایز به نفرات برتر


امتیازدهی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3069
 بازدید امروز : 1764
 کل بازدید : 2799863
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2500
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما در مورد نحوه اطلاع رسانی سایت فرمانداری اردبیل چیست؟

عالی
خوب
متوسط
قابل قبول

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٢٤ مهر ١٤٠٠