سال نود و هشت «سال رونق تولید»
اخبار > ایجاد بیش از 2 هزار شغل جدید در اردبیل؛ شتاب سرمایه گذاری بخش خصوصی


  چاپ        ارسال به دوست

ایجاد بیش از 2 هزار شغل جدید در اردبیل؛ شتاب سرمایه گذاری بخش خصوصی

ایجاد بیش از 2 هزار شغل جدید در اردبیل؛ شتاب سرمایه گذاری بخش خصوصی

اردبیل - ایرنا - شهرستان اردبیل با توجه به اینکه بیش از نیمی از جمعیت یک میلیون و 270 هزار نفری استان را در خود جای داده در کنار مشکلات از فرصت های مطلوبی برای توسعه و نیز ایجاد زمینه های شغلی جدید بهره مند می باشد و در این راستا بخش خصوصی نیز به فعالیت های سرمایه گذاری خود در این شهرستان شتاب بخشیده است.


جواد زنجانی ، فرماندار اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا گفت: تنها در نزدیک به 2 سال گذشته با راه اندازی طرح های اقتصادی دولت و سرمایه گذاری بخش خصوصی 2 هزار و 635 شغل جدید در این شهرستان ایجاد شد.
وی بیان کرد: برای راه اندازی طرح های اقتصادی اشتغالزا در این مدت سه هزار و 770 میلیارد ریال اعتبار توسط دولت و بخش خصوصی هزینه شده است.

** اشتغال فراگیر و ایجاد فرصت های جدید شغلی در اردبیل
زنجانی با بیان اینکه اشتغال فراگیر از سیاست های مهم اقتصادی دولت تدبیر و امید است، گفت: با توجه به اهمیت ایجاد اشتغال و حمایت از طرح ‌های اشتغال فراگیر 190 طرح جدید با سرمایه ‌گذاری مجموع یک هزار و 260 میلیارد ریال در بخش‌ های کشاورزی ،‌ گردشگری و صنعت در اردبیل به تصویب رسیده است.
وی بیان کرد: اعتبارات اشتغال روستایی با بهره چهار درصد در مناطق مرزی و 6 درصد در مناطق غیر مرزی و 10 درصد در مناطق روستایی کمتر از 10 هزار نفر به استان ها ابلاغ شده و با استفاده از این تسهیلات و با اجرای طرح های اقتصادی اقتصاد روستایی شهرستان تقویت خواهد شد.
او اظهار کرد: ایجاد اشتغال فراگیر به منظور غنی ‌سازی اقتصاد یک منطقه بسیار اهمیت دارد و باید با ایجاد فرصت های شغلی و حمایت از طرح‌ های اشتغالزا میزان اشتغالزایی را بالا برد.

** ظرفیت ایجاد 20 هزار شغل با اجرای طرح اشتغال فراگیر و طرح های اقتصاد مقاومتی
فرماندار اردبیل گفت: امسال یک هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا برای این شهرستان اختصاص یافته و ضروری است دستگاه های اجرایی ذیربط در جذب و پرداخت آن به متقاضیان اهتمام جدی داشته یاشند.
وی با بیان اینکه اشتغال فراگیر در دستور کار دولت قرار گرفته، افزود: در صورت عزم جدی می توان زمینه اشتغال 20 هزار نفر را با پرداخت تسهیلات اشتغالزا بویژه برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در اردبیل فراهم کرد.
او در باره تحقق طرح های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی در این شهرستان همچنان روال قانونی را طی می کند و تحقق طرح های اقتصاد مقاومتی بطور جدی پیگیری می شود.
وی بیان کرد: طرح های اقتصاد مقاومتی در حوزه های انرژی ، آب ، کشاورزی و گردشگری در ارتباط با اشتغالزایی در اردبیل مشخص شده و هر یک از ادارات موظف هستند در این جهت اقدام موثری را برای تولید و اشتغال انجام دهند.
فرماندار اردبیل توجه به اشتغالزایی در اردبیل را با توجه به معضل بیکاری ضروری دانست و گفت: در صورت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی شاهد اشتغال بیشتری در شهرستان خواهیم بود.

** شتاب سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان اردبیل
فرماندار اردبیل با اشاره به ظرفیت بخش خصوصی برای اشتغالزایی در این شهرستان افزود: سرمایه گذاری بخش خصوصی در طرح های مختلف شتاب گرفته و با به ثمر رسیدن این سرمایه گذاری ها فرصت های شغلی خوبی بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی فراهم خواهد شد.
زنجانی بیان کرد: در حوزه سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال 94 تعداد 144 طرح با 260 میلیارد ریال ، در سال 95 تعداد 771 طرح با یک هزار و 670 میلیار ریال و امسال هم با محاسبه طرح های دهه فجر یک هزار و 720 طرح با یک هزار و 830 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی همچنین با اشاره به اجرای سیاست فعال سازی واحدهای تولیدی راکد در اردبیل گفت: دولت تدبیر و امید فعال کردن طرح های راکد را در دستور کار قرار داده و تسهیلات قابل توجهی هم به این طرح ها از طریق بانک های عامل اختصاص داده و در چهار سال اخیر بیش از 110 طرح و یا واحد تولیدی در شهرستان از رکود خارج شده است.
فرماندار اردبیل تاکید کرد که ولت تدبیر و امید با تلاش در کاهش تصدی گری خود در امور مختلف در صدد تحقق کامل اقتصاد فراگیر در کشور است و از جمله راههای مهم تحقق اقتصاد فراگیر سپردن امور به بخش خصوصی و محوریت مردم در فعالیت های اقتصادی است.

** کیفیت آب اردبیل ارتقا می یابد
فرماندار اردبیل با بیان اینکه کیفیت آب در اردبیل پایین است، افزود: برای تامین آب پایدار و نیز ارتقای کیفیت آن برنامه های مختلف کوتاه مدت و بلندمدت در جریان است.
زنجانی با اشاره به تامین آب آشامیدنی اردبیل از سد یامچی گفت: با راه اندازی برج آبگیر در این سد که اعتبار خوبی در دولت تدبیر و امید برای آن اختصاص یافته پاره ای از مشکلات آب این شهر مرتفع خواهد شد.
وی تشریح کرد: تامین آب سالم و حفاظت از محیط زیست جز اولویت های دولت تدبیر و امید بوده و امید است در بودجه سال آینده اعتبار لازم برای این منظور تخصیص یابد.
زنجانی برداشت های بی رویه از سفره های زیرزمینی را در این شهرستان نگران کننده دانست و افزود: برداشت های بی رویه ، سفره های زیرزمینی دشت اردبیل را به مخاطره انداخته است.
به گفته وی ، فقدان نظارت کافی در برداشت از سفره های آب زیر زمینی و نبود مدیریت مناسب در این زمینه باعث ایجاد وضعیت بحرانی کنونی شده است.
زنجانی اعمال مدیریت و برنامه ریزی برای حراست و احیای دشت اردبیل را بهترین راهکار موجود اعلام کرد و گفت: برنامه های محیط زیست و آب بدون تاثیرگذاری مسائل سیاسی باید به صورت منطقه ای و استانی اعمال شود و اگر در این زمینه سیاست گذاری درستی شود می توان بر مشکلات فائق آمد.
وی با بیان اینکه 90 درصد آب در حوزه کشاورزی مصرف می شود، افزود: برای رفع بحران های موجود در بحث آب باید کار را از کشاورزی شروع کرد و در این راستا با اصلاح الگوی کشت و شیوه های آبیاری می توان مصرف آب را در این بخش به حداقل رساند.

** گازرسانی به تمام روستاهای بالای 20 خانوار اردبیل
زنجانی با بیان اینکه در حوزه گازرسانی به روستاهای شهرستان اردبیل تحول بسیار عظیمی اتفاق افتاده ،افزود: با تمهیدات انجام شده تا پایان امسال تمام روستاهای بالای 20 خانوار اردبیل از نعمت گاز برخوردار می شوند.
وی گفت: این در حالی است که هم اکنون عملیات گازرسانی به روستاهای زیر 20 خانوار نیز در شهرستان اردبیل آغاز شده و در این راستا عملیات گازرسانی در هشت روستای زیر 20 خانوار در حال اجراست.
فرماندار اردبیل بیان کرد: تمام روستاهای این شهرستان نیز که 23 درصد جمعیت را در خود جای داده دارای برق می باشند و در بیش از یک سوم روستاهای استان نیز عملیات بهسازی روستایی انجام شده است.

** افتتاح 513 طرح اقتصادی ، عمرانی و بهداشتی و درمانی در اردبیل
فرماندار اردبیل با اشاره به افتتاح 513 طرح عمرانی و اقتصادی اردبیل در دهه فجر امسال گفت: برای اجرای این طرح ها بیش از سه هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
زنجانی افزود: این طرح ها شامل 250 طرح سرمایه‌ گذاری و اقتصادی ، 97 طرح دستگاههای اجرایی ، 68 طرح عمران شهری 77 طرح عمران روستایی و 21 طرح بهداشت و درمان می باشد.

روابط عمومی فرمانداری اردبیل


١٠:٠٥ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦١٩٣    /    تعداد نمایش : ٤٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سایت های منتخبآمار بازدید
 بازدید این صفحه : 496642
 بازدید امروز : 77
 کل بازدید : 1603899
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2031
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.